Anasayfa - Bebek Hazırlığı - gebelik testi ne zaman yapılmalı

gebelik testi ne zaman yapılmalı

Hamile olduğunuzdan şüphe mi duyuyorsunuz? Öyleyse ilk yapacağınız iş, anında bir eczaneye koşup evde kendi yapacağınız idrar testlerinden satın almak olmalı. fakat aklınızda bu testlerle alakalı bir yığın soru olabilir. Testi ne süre yapmalısınız? Eğer testi erken yaptıysanız bir sonraki adımınız ne olmalı? Testi nasıl okursunuz? Test sonucunun pozitif ya da negatif olması durumunda ne yapmalısınız? bütün bu soruların cevabını kadindabakim.com’un bu yazısında bulacaksınız?

gebelik testi ne sure yapilir 3 gebelik testi ne zaman yapılmalı

gebelik testi nasıl çalışır?
Çok sayıda ev tipi gebelik testi olsa da temelde süreklisi benzer şekilde işler, idrarınızda gebelik hormonu olup olmadığını ortaya koyar. Test çubuğu üzerindeki kimyasal şerit, embriyo yerleştikten sonra üretimi başlayan insan koryonik yumurtalık maddesini (hCG) belirler. birtakım testler bu hormonun bir çeşidi olan, döllenme sonrası ortaya çıkmaya başlayan, gebeliğin erken döneminde beliren hiperglikozile hCG (H-hCH) hormonunu tespit eder.

gebelik testi ne sure yapilir 4 gebelik testi ne zaman yapılmalı

gebelik testini ne süre yapmak gerekir?
Adet olmayı beklediğiniz fakat olfakatdığınız günün üzerinden 5-6 gün geçtikten sonra test yapabilirsiniz. Çok erken dönemde test çubuğundan olumlu sonuç alfakatzsınız. Test, hormonların başlfakatsına bakarak kimyasal gebelik bulmuş olabilir fakat aslında gebelik gerçekleşmemiş olabilir. Kesin sonuç için, pek çok defa üst üste testlere para vermek yerine en azından adetinizin olması gerekli olan dönemi atladıktan bir gün sonraya kadar bekleyin. Daha kesin sonuç içinse en iyi süre adetinizin olması gerekli olan süreın üzerinden bir hafta sonrasına kadar bekleyip test yapmak olabilir.

gebelik testi ne sure yapilir 5 gebelik testi ne zaman yapılmalı

Testi erken yapmak isterseniz ne olur?
Test yapma konusunda sabırsızsanız doğru süreı bekleyemiyor olabilirsiniz. Bu da size doğru sonuç vermeyecektir. Adetinizin olmasını beklediğiniz günden önce test yapmak istiyorsanız ev tipi gebelik testi yerine laboratuvar testine yönelmelisiniz.

gebelik testi ne sure yapilir 6 gebelik testi ne zaman yapılmalı

gebelik testi nasıl yapılır?
Ev tipi gebelik testini uygulfakatk için en iyi süre, sabahtır. Sabah idrarınızla testi yapmalısınız. birtakım testler, test çubuğunu idrar akışına doğru tutmaya, birtakımları ise idrarı bir kaba koyduktan sonra test çubuğuna damlatmaya yönlendiriyor. Aldığınız testin yönlendirmelerini dikkatli okuyun ve tam olarak uygulayın. Aldığınız testin süresinin geçmemiş olmasına özellikle dikkat edin. Geçerliliği bitmiş bir testi uygulfakatk sizin kesin sonuç almanızı tesirleyebilir.

gebelik testi ne sure yapilir 7 gebelik testi ne zaman yapılmalı

Test sonucu soluk çıkarsa ne yapmalı?
Test çubuğu üzerinde anında anında hiç belli olmayan, silik bir görüntü ortaya çıkması ne anlfakat gelir? Bu testlerde pozitifin yanlış çıkma ihtimali çok düşüktür. Silik bir pozitif çizgisi çıkması hamile olduğunuz şüphesini güçlendirir. Bu durumda iki ya da üç gün bekleyip yeniden idrar testi yapabilir veya derhal kan testi yaptırmak için laboratuvarın yolunu tutabilirsiniz.

gebelik testi ne sure yapilir 8 gebelik testi ne zaman yapılmalı

Test sonucu pozitif çıkarsa ne yapmalı?
Ev tipi gebelik testinin sonucunun pozitif çıkması, anne olacağınızın müjdecisi gibidir. Bu durumda anında jinekoloğunuzu arayın ve kan testiyle sonucu kesinleştirmeye gerek olup olmadığını sorun, ilk muayeneniz için randevu alın. Hatta en kısa süreda folik asitli vitaminleri almaya başlayın. Sonra sıra eşinize ve aile üyelerine hamile olduğunuzu açıklfakatya gelecek. Hamile olduğunuzu açıklfakatnın eğlenceli yolları için tüyolarımıza göz atma süreı gelmiş demektir!

gebelik testi ne sure yapilir 9 gebelik testi ne zaman yapılmalı

Test sonucu negatif çıkarsa ne yapmalı?
Test sonucu negatif çıkarsa ve hala beklediğiniz süreda adet olmadıysanız birkaç gün daha bekleyip tekrar test yapın. Vücudunuz testin ortaya çıkarması için yeterli hCH hormonu üretmemiş olabilir ya da düşündüğünüzden sonraki dönemde yumurtlamış olabilirsiniz. gebelik istemeyenler için negatif sonuç mutluluk vericiyken gebelik isteyenler için üzücü olabilir.

Siz anne olmak isteyenlerdenseniz
Nasıl daha hızlı hamile kalınır? yazımızı kesinlikle okumalısınız.

gebelik testi ne sure yapilir 10 gebelik testi ne zaman yapılmalı

 

gebelik testi ne zaman yapılmalı ile alakalı konumuzu okudunuz.Aşağıda gebelik testi ne zaman yapılmalı konusuna benzeyen diğer konuları bulabilirsiniz.

Hakkında Queen

Queen
Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır:)

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>